میزبانی نهمین جشنواره ملی حرکت

آشنایی بیشتر با میزبانی جشنواره

دیار کریمان میزبان بزرگترین رویداد علمی دانشجویی کشور

دانشگاه كرمان به همت شادروان مهندس عليرضا افضلي پور و بانو فاخره صبا در سال 1353 در كرمان تاسيس شد. اين دانشگاه در جنوب شرقي شهر كرمان بنا گرديده و فعاليت آموزشي خود را با پذيرش 90 دانشجو در سال 1354 آغاز نمود.
دانشگاه كرمان پس از پيروزي انقلاب اسلامي به نام يكي از فرزندان انقلاب، شهيد محمد جواد باهنر، دانشگاه شهيد باهنر ناميده شد.
براساس فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي چشمگير دانشگاه در طول 40 سال گذشته، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانشگاه شهيد باهنر كرمان را در زمره دانشگاه‌هاي برتر ايران مي شناسد.

سال تحصيلی

تعداد دانشکده

تعداد رشته

تعداد دانشجو

تعداد اعضای هيأت علمی (ثابت)

تعداد کارکنان

1354

3 (ادبيات – علوم پايه – فنی و مهندسی)

4 (زبان انگليسی – شيمی-فيزيک- برق و الکترونيک)

90

27

62

58-1357

3

7

317

41

96


مراکز آموزشی و پژوهشی:

دانشگاه 11 دانشکده، 1 مجتمع آموزش عالی، 2 مرکز آموزش عالی، 1 پرديس دانشگاهی، 5 پژوهشکده، 1 مرکز پژوهشی و 63 گروه آموزشی دارد و دانشجويان در 300 رشته تحصيلی(با احتساب رشته­های پرديس) در اين دانشکده ها و مراکز مشغول به تحصيل می باشند. همچنين دانشگاه در 218 رشته تحصيلات تکميلی در دوره هایکارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذيرد.
تعداد رشته های موجود به تفکيک گروه­های عمده تحصيلی:
- علوم انسانی: 67 رشته و گرايش
- علوم پايه : 82 رشته و گرايش
- فنی و مهندسی: 62 رشته و گرايش
- علوم کشاورزی : 46 رشته و گرايش
- هنر : 9 رشته و گرايش
- پرديس دانشگاهی: 34 رشته و گرايش

درنظر است برای تمامی رشته های دوره کاردانی، دوره کارشناسی و برای کليه رشته های کارشناسی فعلی دوره دکتری ايجاد شود. به بسياری از مربيان دانشکده های مختلف در حال حاضر بورس تحصيلی اعطاء شده است تا تحصيلات خود را به دوره دکتری ارتقاء بخشند. اميد است که با اين تعداد نسبت استاد به دانشجو به معيارهای مطلوب جهانی نزديک شود. امکانات آموزشی همانند کتابخانه مرکزی، کتابخانه دانشکده ها، آزمايشگاه­های متعدد، مرکز انفورماتيک امکان دسترسی دانشجويان به اينترنت و بسياری ديگر از ويژگي­های بارز اين دانشگاه، به همراه کيفيت بالای آموزش و همچنين تلاش و کوشش دانشجويان باعث گرديده تا هرساله تعداد قابل ملاحظه ای از دانشجويان اين دانشگاه در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری پذيرفته شوند.
تعداد 642 عضو هيأت علمی ثابت، قريب به همين تعداد عضو هيأت علمی مدعو و بيش از 694 نفر کارشناس و کارمند در امور آموزشی و پژوهشی و اجرايي مشغول انجام وظيفه هستند. از تعداد 648 نفر عضو هيأت علمی، 94 نفر دارای رتبة استادی، 137 نفر دانشيار، 332 نفر استاديار، 83 نفر مربی، 2 نفر مربی آموزشيار می باشند.

اسکان شرکت کنندگان

خانه معلم کرمان

فاصله تا دانشگاه: 7 کیلومتر

هتل کرمان

فاصله تا دانشگاه: 7 کیلومتر

هتل گواشیر

فاصله تا دانشگاه: 6.5 کیلومتر

هتل هزار

قاصله تا دانشگاه: 6.4کیلومتر

حامیان جشنواره

کسانی که این رویداد را ممکن ساختند!

اسپانسرهای طلایی

اسپانسرهای نقره ای

اسپانسرهای برنزی

برای اطلاع از اخبار جشنواره در خبرنامه ما مشترک شوید